Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jde čas...

3. 6. 2012

Ahoj,

jsem tu s dalšími novinkami. Trošku déle mi trvalo, než jsem se dostala k dalšímu článku, ale tady se pořád něco děje a nějak nestíhám

Dnes jsou to tři týdny, co jsem začala pracovat v hostelu St. Christopher´s Inns jako "housekeeping". Tzn. úklid pokojů, praní (to teda pere pračka ) a třídění prádla, úklid po snídani a tak, co je potřeba. Pro mě, kancelářskou krysu, je to pěkná makačka. Ale zvládám to a docela se u toho i pobavíme. Najdeme taky spoustu zajímavých věcí a peněz . Ráno začínám většinou v 10 a končíme mezi 14 - 16 někdy 17 hod. Je to podle obsazenosti hostelu. Ale je super, že mám většinou volná odpoledne. To se dá ještě spoustu věcí stihnout. V týdnu mám dva volné dny - úterý a pátek. Ale odpočívat nějak nestíhám...

Jinak počasí bylo posledních asi 10 dní naprosto úžasné: teplo, sluníčko, pohoda na pláži, krásně jsem se opálila. Předevčírem se to ale pokazilo, ochladilo se asi o 10 stupňů a občas prší, ale věřím, že se to letní počasí brzy vrátí.

Taky už mám to NIN. Schůzka v Jobcentre proběhla v pohodě a asi to 10 dnů mi přišlo potvrzení, že mě zaregistrovali. Anglické tel. číslo už mám také, zatím bohužel na dobíjení, protože mi stále nechtějí otevřít účet, protože nemám žádný doklad s adresou. Děsná byrokracie. Musím jít do jiné banky, jestli jim tam bude stačit potvrzení od zaměstnavatele. Snad jo, abych už i toto měla z krku.

V sobotu 2.6. jsme tu měli celkem rušno. Probíhal pochod anglických neonacistů, takže město bylo plné policistů, kteří dohlíželi na pořádek. Na chlapech u Belushi´s, když jsme si se Stanuš dávaly pivo po práci, bylo vidět, že se chtějí bít, ale ženy a muži v uniformách se jim snažili domlouvat. Ale příjemní opravdu nebyli. Tady pár fotek a nějaké video:

kacka26.rajce.idnes.cz/Pochod_anglickych_neonacistu_v_Brightonu_2.6.2012

Jo a taky jsem zapomněla... Téměř před 14ti dny jsem se přestěhovala a bydlím teď v centru. Mám to dvě minuty do práce a na pláž, což je naprostá paráda. Je tu sice do noci hluk, ale dá se na to zvyknout. Jsme teď česko-slovenský byt. Je tu Stanuš s Miškem a koupelnu mám společnou s Bobem :o) Fakt se tu nenudíme a užíváme si naplno všeho, co se nabízí... :o)

Na Rajče jsem přidala nějaké nové fotky, tak můžete mrknout:

kacka26.rajce.idnes.cz/Brighton_a_Hove

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-) .... podrobnější info

(Radek, 6. 4. 2015 19:14)

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat na kolik tě vyšla první investice než si dostala první výplatu. Chtěl bych letos s přítelkyní vycestovat do Brightonu. Potřeboval bych vědět aspoň orientační částku tak abychom tam přežili aspoň dva měsíce a neskončili pod mostem.

Předem ti děkuji za odpověď

S pozdravem
Radek ....... e-mail: radek.panacek@gmail.com

:)

(Luca, 30. 12. 2012 12:44)

Pěkné články,jen by jich chtělo více=) Mám vplánu odjet v létě taky do Brightonu,snad mě to vyjde, to město se mi fak líbí=)
Tak doufám,že je to tam pěkný jak píšeš=)