Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obchody v Brightonu

4. 5. 2012

Dnešní den jsem strávila shoppingem, protože počasí opět moc nepřálo nějakým výletům a také jsem potřebovala nakoupit nějaké věci.

Prošla jsem si celou London Road (jedna z nákupních ulic). Tady je např. skvělá drogerie/lékárna, kde najdete opravdu vše možné. Také je tu jeden z tzv. Poundland, kde koupíte vše pod jednu libru. Je to něco podobného jako obchody "Vše za 30Kč" u nás. Jen mi přijde, že to zboží, které tu mají, je kvalitnější. Najdete tu jídlo, drogerii, potřeby pro camping, zahrádkáře, apod. Pak je tu také jeden z těchto obchodů, kde ale mají i další věci do domácnosti (nádobí, povlečení, ručníky, atd.) - to už ale trošku dražší. Nicméně ceny jsou pořád hodně dobré, oproti klasickým obchodům. Např. pěkné bavlněné povlečení se pohybuje od 6 do 15 liber, teflonové pánve od 2 - 6 liber, apod.

Na rohu ulic New England Street a Ann street se nachází velký obchoďák Sainsbury´s, kde je asi nejlepší nakupovat potraviny. Ceny jsou srovnatelné s našimi, něco je levnější, něco dražší. Jen pro představu a zajímavost: 0.5l olivového oleje měli dnes v akci za £2, obyčejné máslo stojí £1,19, mléko £0,89 (jsou to 2 pinty, což je něco málo přes 1l), těstoviny se pohybují od £0,65 - 1,30, atd.

Různými uličkami jsem prošla kolem Brighton station (vlakové nádraží) k jednomu ze záchytných bodů Clock Tower. Hned naproti se nachází nákupní centrum Churchill Square Shopping Centre (ulice Western Road). To mě ovšem moc nenadchlo. Obchody jsou tu různé, ale těch, co se nacházejí i u nás, je málo. Teď si teda zrovna vybavuji pouze Next... Jinak tu jsou dvě patra obchodů, ve třetím jsou restaurace. Ale není to tak, jak jsme zvyklí u nás. Je tu pouze "Mekáč" + asi další dvě nebo tři občerstvení/restaurace. Takže opravdu žádný výběr.

Vydala jsem se tedy na ulici North Street, kde jsem prošla jen pár obchodů a pak už jsem zamířila za Lenkou do Foodilic, kde pracuje jako číšnice. Dala jsem si výborný dortík a latté:

chocolate-cake-in-foodilic.jpg

Obojí bylo vynikající, Lenka mi vybrala ten největší kus, takže jsem se pěkně nacpala. Pro vaši další představu o cenách, to bylo za £4,60.

Jinak to tu funguje tak, že zaplatíte  £6,45 a můžete jíst, co hrdlo ráčí a dokud neprasknete . A mají to opravdu výborné. Spousta zeleniny, maso, přílohy. Jestli si to pamatuji dobře, tak mi Lenka říkala, že je to srbské jídlo. Musím si to ale ještě ověřit.

 

Odsud jsem šla zpět na Western Road (další pěkná nákupní ulice), kde jsem si v jednom krámku koupila první tričko . Je tu také obchod Primark, kde najdete opravdu super levné oblečení (např. tílka od £1,50), pak také spoustu věcí do domácnosti (ručníky za £3, osušky za £3,90) a další zboží.

A mimochodem: všechno je na dosah ruky. Vůbec není potřeba používat veřejnou dopravu, protože se dá všude krásně dojít pěšky. Na jízdném se tedy ušetří podstatná čás peněz. Toto je výhoda oproti Londýnu, kde se bez metra dá jen těžko obejít.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář